Kiedy warto zainwestować w efektywne monitorowanie pracowników

Aby dobrze zarządzać średnią , jak również wielką firmą, potrzebne jest spełnienie kilku kluczowych czynników – na przykład dystrybucję towarów albo usług, logistykę oraz kwestiami kadrowymi. Dlatego też obecnie rozwinęło się dużo metod pomagającym pracodawcom , a także specjalistom od HR efektywne weryfikowanie rezultatów pracowników.
Powszechnie wiadomo, że nawet najwspanialsze usługi powiązane z znakomitą kampanią marketingową nie zostaną sprzedane, jeżeli zawiedzie w istotnym momencie czynnik ludzki. Chociaż pewne okoliczności są nie do uniknięcia, efektywne monitorowanie pracowników to znakomita i nieodzowna inwestycja, która z pewnością może to pomóc firmie rozwiązać problemy i uniknąć wielu problematycznych sytuacji

W dzisiejszych czasach monitorowanie pracowników jest elementem efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi – dzięki temu można na przykład pomagać początkującemu pracownikowi w rozwiązaniu jego problemu z obsługą klienta albo sprzedażą lub dowiedzieć się w razie wątpliwości, czy zatrudniona osoba na 100 % wypełnia swoje obowiązki w uczciwy sposób. W przypadku sporu albo popełnienia przestępstwa (na przykład przywłaszczenia mienia kontakt mobbingu) może to pomóc także w rozwiązaniu rozmaitych trudnych spraw.

komputer

Autor: Kevin Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno dobrze być świadomym, że monitorowanie zatrudnionych osób za pomocą sprzętu audiowizualnego nie może się odbyć bez ich wiedzy i obowiązkowo należy ich o tym poinformować poprzez odpowiedni zapis w umowie, a gdy dopiero zostaje wprowadzony – za pomocą rozmowy przez telefon, wiadomość e-mail lub dostępną dla zatrudnionych osób tablicę ogłoszeń. Niewątpliwie każdy wytrawny przedsiębiorca mający własną firmę ma świadomość, jak istotni są pracownicy w rozwijaniu się przedsiębiorstwa i dlatego warto zadbać, aby monitorowanie pracowników posłużyło nie tylko zwiększeniu efektywności, ale także ich zadowoleniu i bezpieczeństwu, aby chętnie przychodzili do pracy i polecali daną firmę potencjalnym klientom.

Skuteczne monitorowanie pracowników może obejmować sporo aspektów – przykładowo fizycznie obecne kamery (bardzo czasem stosowane w marketach) albo w przypadku pracy umysłowej – sprawdzanie firmowych skrzynek mailowych albo pracowniczych rozmów telefonicznych. Zobacz witrynę Timecamp.


Ze względu na ogromną różnorodność kontrola pracowników jest potrzebna w wielu miejscach, szczególnie tych gdzie zwłaszcza istotne jest profesjonalne zarządzanie, bezpieczeństwo oraz uczciwość pracowników – czyli przykładowo w call center, firmach ubezpieczeniowych , jak również miejscach powiązanych z produkcją. Nieraz niektóre rozwiązania technologiczne warto udostępnić samym pracownikom – zobaczenie, ile czasu tak naprawdę jest spędzonego na obowiązkach, potrafi mocno zmotywować do rozwijaniu się , a także poprawić potencjalne błędy wykonywane w trakcie pracy, a zarazem jest wyrazem zaufania ze strony pracodawcy albo managera.