Czy powinniśmy czytać recenzje w sieci?

Dzisiaj nasze decyzje w bardzo wielkim stopniu zależą od treści, jakie docierają do nas poprzez internet. Niejednokrotnie zdarza się, że nim udamy się do teatru czy nawet na zakupy, czytamy wcześniej niezwykle szczegółowo różnorakie opinie lub recenzje w internecie związane z danymi produktami czy usługami. Czy jednak zawsze są one rzetelne? I czy dobrze jest się nimi sugerować?

Program internetowy

Autor: Syed Ikhwan
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często publikowane w internecie komentarze czy recenzje nie pochodzą wcale od profesjonalnych osób czy też ludzi, którzy wcześniej mieli okazję przetestować produkt bądź usługę, ale są generowane przez ważne agencje reklamowe. Ich zadaniem jest niepostrzeżenie reklamować produkty dla potencjalnych klientów. Niemało osób uważa nawet, że internet oprócz kilku wyjątków, raczej nie jest wiarygodnym źródłem informacji. Pośród natłoku wiadomości niezwykle często trudno nam samodzielnie sprawdzić, czy dana recenzja rzeczywiście zaczerpnięta jest z rzetelnego źródła, czy też może jest wyłącznie przygotowana przez specjalistów do tzw. ePR-u, których zadaniem jest podświadome zachęcenie nas do pewnych produktów. Jak się okazuje, wielokrotnie dobre komentarze, opinie i recenzje są tworzone przez ludzi, którzy uzyskują za to niemałe pieniądze od agencji marketingowych. Takie komentarze być może są pozytywne, jednakże zazwyczaj zupełnie nieprawdziwe, jednak nie zawsze tak jest i nie należy wyciągać pohopnych wniosków – Dragon Age: Początek – opinia.

Strona internetowa

Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com

Internet jest doskonałym miejscem do promowanie się przez wszelkiego typu marki. Daje niezwykle wiele różnych okazji do skutecznego i podprogowego wywierania wpływu na osoby, jakie bardzo szybko mogą stać się potencjalnymi klientami, na przykład recenzje StarCraft II. A przecież o to chodzi wszystkim firmom! Dodatkowo analizy pokazują, iż zdecydowanie bardziej ufamy różnego rodzaju opiniom na forach niż np. w banery reklamowe. Nie ma więc nic dziwnego w tym, iż marketerzy bardzo chętnie sięgają po tego rodzaju narzędzia.

Jest to jedna z niezawodnych form reklamy w internecie, a równocześnie bardzo opłacalna. Marketing mający miejsce w sieci staje się zatem codziennością.

Myślisz, że wymienione informacje są absorbujące? Doskonale, więc na pewno szczegóły w linku (https://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/gazowe/weber/) zamieszczone także Cię zainteresują.

Niestety wymaga to od nas zdecydowanie większej świadomości, że nie we wszystko co pojawia się w sieci powinniśmy wierzyć. Jak w każdej innej sytuacji, tak i w tym przypadku należy zachować zdrowy rozsądek.